14 Maja Dniem Opiekuna Medycznego?

opublikowane: 28 kwi 2013, 08:44 przez Krzysztof Tłoczek   [ zaktualizowane 28 kwi 2013, 08:45 ]
W naszej redakcji powstał pomysł by opiekunowie medyczni również mogli co roku świętować przynależność do swojej grupy zawodowej, tak by nie tylko lepiej się zintegrować ale także mieć okazję do promocji zawodu, który istnieje już do 2007 roku w Polsce.

Długo zastanawialiśmy się nad wyborem daty. Za 14 maja przemówiły dwie rzeczy. Mianowicie jest to dzień śmierci Mary Seacole, oddanej opiekunki rannych żołnierzy w Wojnie Krymskiej, która ze względu na kolor skóry nie mogła dołączyć do Florencji Nightingale, jednakże nie poddała się i założyła własne miejsce, wktórym udzielała niezbędnej pomocy. Krótko o niej wspomina także polska wikipedia: http://pl.wikipedia.org/wiki/Mary_Seacole

Drugim czynnikiem to bliskość Dnia Pielęgniarki i Położnej (12 maja - urodziny Florencji Nightingale), dzięki czemu niejako podkreślona zostanie pokrewność naszych zawodów.

Czekamy na Wasze opinie na ten temat oraz propozycje w jaki sposób chcielibyście zaznaczyć ten dzień na naszym portalu, a także w miejscach pracy czy szkołach. Jesli uczęszczacie jeszcze do szkoły to koniecznie porozmawiajcie także na te tematy z Waszymi nauczycielami i razem postarajcie się podkreślić ten dzień.

Czekamy na Wasze głosy przesłane także za pomocą formularza kontaktowego!

Comments