Getting to zero - Dążymy do zera.

opublikowane: 27 sty 2013, 07:46 przez Bartosz Mikołajczyk   [ zaktualizowane 29 sty 2013, 13:53 ]
 
Jakiś czas temu stowarzyszenie Pozytywni w Tęczy ogłosiło konkurs plastyczny „Getting to zero – Dążymy do zera” na najlepszy plakat promujący Światowy Dzień AIDS 2012. Wyniki konkursu i wyróżnione plakaty możecie znaleźć na stronie stowarzyszenia Pozytywni w Tęczy.

    Konkurs miał na celu
poprawianie poziomu bezpieczeństwa seksualnego oraz podnoszenie świadomości w tym zakresie. Bo choć wiedza na temat bezpieczeństwa seksualnego jest dosyć duża (Badanie Global Sex Welbeeing Survey 2012 przeprowadzone przez markę Durex w 36 krajach świata), to w praktyce wygląda to zupełnie inaczej. Warto też pamiętać, że używanie prezerwatyw podczas stosunku chroni nie tylko przed ciążą i HIV, ale również pozostałymi chorobami przenoszonymi drogą płciową, których jest ponad 30, a którymi jest się dużo łatwiej zakazić niż HIV.

    W wielu miastach można anonimowo i bezpłatnie wykonać testy na HIV. Listę placówek możecie znaleźć tu: http://www.getting-to-zero.pl/zrobtest,index.html. Należy pamiętać, że test powinien być wykonany nie wcześniej niż po 3 miesiącach od ryzykownego zachowania seksualnego lub kontaktu z potencjalnie zakażoną krwią.

Więcej informacji na temat
HIV/AIDS, znajdziecie również na stronie Krajowego Centrum ds. AIDS.
Comments