Środa z flebotomią – II spotkanie

W imieniu organizatorów zapraszamy na kolejny webinar z cyklu „Środy z flebotomią” już w najbliższą środę 19.01.2021 o 18:00. Wykład przeprowadzi mgr Danuta Kozłowska – diagnosta laboratoryjny, Dyrektor ds. Medycznych w Diagnostyce.

Rejestracja możliwa jest na stronie: https://opiekunmedyczny.clickmeeting.com/sroda-z-flebotomia-ii-spotkanie/register

Każdy z uczestników otrzyma dostęp do nagrania na 7 dni.

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Opiekunów Medycznych wraz z Fundacją OpiekunMedyczny.com.pl i Forum Medycyny Prywatnej przy Pracodawcach RP oraz nasi Partnerzy: DIAGNOSTYKA laboratoria medyczne, ALAB laboratoria, Synevo laboratoria medyczne, Synlab Polska, Sarstedt ma przyjemność zaprosić Państwa na wyjątkowe wydarzenie pn. „Środy z Flebotomią”!

Zmieniona podstawa programowa zakłada wykonywanie czynności z zakresu pobierania krwi żylnej i włośniczkowej oraz innych materiałów do badań laboratoryjnych przez opiekuna medycznego.

Już niedługo Ministerstwo Zdrowia przygotuje dla Państwa możliwość uzupełnienia różnic programowych i zyskanie nowych kompetencji, m.in. w zakresie flebotomii. Nim to jednak nastąpi, wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom w zakresie posiadania dostępu do gotowych, jakościowych materiałów ułatwiających naukę treści z tego zakresu oraz możliwość wykorzystania e-zasobów w przyszłości, proponujemy nieodpłatnie cykliczne webinaria – w każdą środę od 12 stycznia 2022 do 2 lutego 2022 włącznie.

Podczas tych spotkań zarówno wybitni specjaliści z zakresu diagnostyki laboratoryjnej jak również przedstawiciele wiodących laboratoriów w Polsce wraz z największymi producentami sprzętu medycznego zapoznają Państwa z:

• najnowszymi standardami medycznymi w zakresie fazy preanalitycznej – w formie praktycznych wskazówek jak unikać najczęstszych błędów podczas pobierania prób do badań laboratoryjnych,

• najnowszym sprzętem wykorzystywanym do pobierania krwi i innych prób do badań,

• Państwa kluczową rolą jako personelu medycznego od przygotowania pacjenta do badania do momentu dostarczenia próby do laboratorium,

Oprócz spotkań na żywo w formie wykładów, będzie istniała możliwość zadawania pytań ekspertom, a także późniejszego odtworzenia wykładu.

Cykl webinarów skierowany jest przede wszystkim do nauczycieli kształcących na kierunku opiekun medyczny, tak aby dać im materiały, które wspomogą ich w nauczaniu, ale również do słuchaczy kształconych zgodnie z nową podstawą programową, którzy będą w trakcie kształcenia przygotowani do pobierania krwi i materiałów do badań oraz obecnych opiekunów medycznych, którzy czekają na kursy doszkalające z treści z nowej podstawy programowej obowiązującej od zeszłego roku.

Zapraszamy również przedstawicieli pozostałych zawodów medycznych, którzy są zainteresowani tą tematyką.