Środy z flebotomią – cykl webinarów

Drodzy Opiekunowie Medyczni,


Ogólnopolskie Stowarzyszenie Opiekunów Medycznych wraz z Fundacją OpiekunMedyczny.com.pl i Forum Medycyny Prywatnej przy Pracodawcach RP oraz nasi Partnerzy: DIAGNOSTYKA laboratoria medyczne, ALAB laboratoria, Synevo laboratoria medyczne, Synlab Polska ma przyjemność zaprosić Państwa na wyjątkowe wydarzenie pn. „Środy z Flebotomią”!


Zmieniona podstawa programowa zakłada wykonywanie czynności z zakresu pobierania krwi żylnej i włośniczkowej oraz innych materiałów do badań laboratoryjnych przez opiekuna medycznego.

Już niedługo Ministerstwo Zdrowia przygotuje dla Państwa możliwość uzupełnienia różnic programowych i zyskanie nowych kompetencji, m.in. w zakresie flebotomii. Nim to jednak nastąpi, wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom w zakresie posiadania dostępu do gotowych, jakościowych materiałów ułatwiających naukę treści z tego zakresu oraz możliwość wykorzystania e-zasobów w przyszłości, proponujemy nieodpłatnie cykliczne webinaria – w każdą środę od 12 stycznia 2022 do 2 lutego 2022 włącznie.


Podczas tych spotkań zarówno wybitni specjaliści z zakresu diagnostyki laboratoryjnej jak również przedstawiciele wiodących laboratoriów w Polsce wraz z największymi producentami sprzętu medycznego zapoznają Państwa z:

• najnowszymi standardami medycznymi w zakresie fazy preanalitycznej – w formie praktycznych wskazówek jak unikać najczęstszych błędów podczas pobierania prób do badań laboratoryjnych,

• najnowszym sprzętem wykorzystywanym do pobierania krwi i innych prób do badań,

• Państwa kluczową rolą jako personelu medycznego od przygotowania pacjenta do badania do momentu dostarczenia próby do laboratorium,

Oprócz spotkań na żywo w formie wykładów, będzie istniała możliwość zadawania pytań ekspertom, a także późniejszego odtworzenia wykładu.

Dodatkowo, dla każdego zainteresowanego przygotowany będzie dostęp do specjalnej e-akademii, na której na bieżąco zamieszczane będą materiały przydatne w zdobywaniu najnowszej wiedzy z zakresu flebotomii.

Wiemy, że taka propozycja jest absolutnie pionierska, ale zależy nam by mogli skorzystać z niej nie tylko nauczyciele i obecni słuchacze na kierunku opiekun medyczny, ale także opiekunowie medyczni, kształceni wobec starej podstawy programowej, którzy planują w przyszłości wziąć udział w kursach uzupełniających różnice programowe.

Zaczynamy już w najbliższą środę – 12 stycznia 2022 o godz. 18.00 spotkaniem z dr n. med. Tomaszem Anyszkiem, lekarzem, specjalistą diagnostyki laboratoryjnej, pełnomocnikiem zarządu ds. Medycyny Laboratoryjnej Diagnostyka SA, który opowie o wszystkim co chcieliby Państwo wiedzieć o flebotomii, a nie mieli dotąd okazji zapytać.

Warunkiem uczestnictwa w spotkaniach jest każdorazowa rejestracja przed każdym z webinarów. Wystarczy wypełnić krótki formularz znajdujący się pod tym linkiem: https://opiekunmedyczny.clickmeeting.com/sroda-z-flebotomia-i-spotkanie/register

Do udziału zapraszamy także nauczycieli na kierunku opiekun medyczny, medyków, którzy na co dzień wykonują zadania z zakresu flebotomii oraz obecnych słuchaczy na kierunku opiekun medyczny!


Serdecznie zapraszamy i do zobaczenia!

Organizatorzy

Uwaga: Wszelkich dodatkowych informacji, a także pomoc w kwestiach technicznych udziela zespół Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Opiekunów Medycznych pod adresem e-mail: kontakt@opiekunmedyczny.org Również tam będzie można zgłosić chęć dostępu do wspomnianej e-akademii po zakończeniu cyklu spotkań (od 3 lutego 2022).

Ważne: Uczestnictwo w projekcie „Środy z Flebotomią” nie nadaje uprawnień do pobierania krwi ani innych materiałów do badań laboratoryjnych obecnym opiekunom medycznym – stanowi natomiast wsparcie w przyszłym procesie kształcenia, którego szczegóły w osobnym terminie ogłosi Minister Zdrowia.